Телефонуйте: (03244) 3 93 27 (097) 011 43 33 з 9 00 до 18 00, сб.: з 9 00 до 14 30

Дверні дотягувачі

Дверний дотягувач - це спеціальний тяговий пристрій, який автоматично і плавно закриває відкриті двері

Дверний дотягувач необхідний на дверях офісів і дверях, часто відвідуваних приміщень. Взимку дотягувач заощаджує тепло, а влітку кондиційоване повітря. 

Дотягувач не залишить двері відчиненими, а самі двері не буде хлопати, оберігаючи при цьому конструкцію дверей і замок.

Підбираються дотягувачі  в залежності від ваги та розміру дверей.

Насамперед, клас дотягувача залежить від самих дверей. Що ширші двері, то потужнішим має бути дотягувач. Зусилля, які має розвивати дотягу¬вач для зачинення дверей, нормовані в європейському стандарті EN 1154. Радимо вибирати дотягу¬вач, який відповідає цьому стандарту, тобто має маркування «СЕ». (Таблиця І).

В особливих випадках можливе встановлення одночасно двох дотягувачів, що збільшує зусилля приблизно на 30%. Двері з шириною полотна понад 1600 мм належать не до дверей, а до воріт. При цьому мають використовуватися інші системи зачинення. 

Вага дверей також має велике значення. Завіси мають сприймати вагу полотна так, щоб двері зачинялися без тертя. Дотягувач не буде нормально працювати, якщо завіси дверей іржаві або полотно під час руху постійно треться об коробку.

Фіксація положення

Як правило, всі дотягувачі можуть бути оснащені механічними фіксаторами. Такі фіксатори виводяться із зафіксованого положення лише вручну. У дотягувачів зі стандартним важелем для цієї мети застосовують так звані стопорні важелі, які можуть заміненими звичайну сис¬тему важелів без фіксації. В цьому разі можна точно встановити певний кут відчинення дверей, при якому спрацьовує пристрій, що блокує подальше переміщення важеля і діє до того моменту, доки він не буде розблокований вручну. У дотягувачів із ковзним важелем застосовують підпружинений стопор, який блокує цей важіль у направляючій.

Розміщення дотягувача залежить від того, куди відчиняються двері (від себе або на себе), — його встанов¬люють у верхній частині або дверної коробки, або самої дверної стулки.

Останнім часом асортимент дотягувачів «верхнього» монтажу розширився ще одним різновидом. Це так звані дотягувачі прихованого монтажу. 

Їх монтують усередині полотна дверей. Після впровадження кулачкового приводу вдалося мінімізувати розміри дотягувачів і обладнати їх усіма функціями, включаючи встановлення на протипожежні двері. За цими дотягувачами, безсумнівно, велике майбутнє.

Коли вибір моделі дотягувача зроблено, має бути правильно виконаний монтаж. На цьому етапі монтажники враховують рекомендації фірми-виробника, конструкцію дверей, їх вагу. За грамотного встановлення дотягувача двері, відчинені на 90 град., зачинятимуться рівномірно, плавно. У якісних дотягувачів передбачено 2 діапазони регулювання швидкості зачи¬нення, коли в кінці руху (при¬близно 20 град.) відбувається «дохлопування» або уповільнення руху дверей (залежно від обраного регулювання). У процесі експлуатації дотя¬гувач необхідно періодично регулювати. За правильної експлуатації регулювання достатньо робити лише за значної зміни температури навколишнього середовища - 2-4 рази на рік. 

I, головне пам'ятати, що виконувати ці роботи має кваліфікований фахівець — Локсмайстер.

Наприкінці хотілося б дати кілька корисних порад, які допоможуть продовжити дотягувачу «життя». Головне, не потрібно «заважати дотягувачу робити свою роботу»:

не можна «допомагати» дверям зачинятися швидше або повільніше (зволікати або притримувати);

підкладати під двері будь-які предмети (зазвичай коли вносять або виносять речі) — для цієї мети є спеціальні моделі;

вішати предмети на двері та/або на штанги дотягувача.

Певна річ, покупець має враховувати також І дизайн пристрою. Зазвичай виробники пропонують декоративні кожухи на дотягувачі в різному колірному виконанні: білі, темно-коричневі, під срібло, бронзу тощо. За бажанням якісні бренди забарвлюються в будь-який відтінок за каталогом RAL, що дає змогу зробити дотягувачі зовсім непомітними в інтер’єрі.

 

Телефонуйте прямо зараз (03244) 3 93 27 (097) 011 4 333 (з 900 до 1800, сб.: з 900 до 1430)
Або ми передзвонимо вам

itfirmaet.dk