Телефонуйте: (03244) 3 93 27 (097) 011 43 33 з 9 00 до 18 00, сб.: з 9 00 до 14 30

Історія виникнення дверей

Двері, або точніше, щось накшталт дверей з'явилося на зорі людства. Як тільки первісна людина стала ховатися в печерах, виникла необхідність захищати вхід від неприємних явищ погоди, звірів, хижих птахів, отруйних рептилій, настирливих комах та інших непроханих гостей. Але тоді дверима міг служити великий камінь, купа соснових гілок, а трохи пізніше шкіри вбитих на полюванні тварин. До речі, шкіра була найбільш зручною, вона добре зберігала тепло і перешкоджала проникненню в печеру лячних звуків світу, що створюється. Однак, шкіра не була непереборною перешкодою для звірів, і тоді людина, поступово перетворюючись в людину розумну, почала зсередини або зовні зміцнювати вхід за допомогою великих валунів і тих же гілок. З цього випливає: аналог укріплених дверей теж з'явився дуже давно і має глибоке тисячолітнє коріння створення. Варто зауважити, що двері з'явилася набагато раніше первісної зброї, знарядь праці, колеса та інших важливих складових, які зіграли головну роль в становленні людини, як такої. Двері виконували функцію захисту від агресивного зовнішнього середовища, дарували спокій і зберігали тепло. Як тільки людина почала будувати для себе житло, так відразу і виникла необхідність в удосконаленні дверей, і в хід пішов очерет, солома, всіляке пруття, яке перепліталося, утворюючи щільні полотна, що закривають вхід в житло.

Стародавній Єгипет дав світу двері в тому розумінні, яке є найбільш наближеним до нашого сучасного уявлення про цей важливий елемент в оселі: розмежовує простір між зовнішнім світом і особистим. Двері тоді створювалася з тонких стовбурів клена. Стовбури зв'язувалися між собою, і виходив щит. Щит згодом був підвішений на спеціальні вертушки, які послужили прообразом нинішніх петель. Відбувалося це, за найскромнішими підрахунками, близько 3000 років тому до нашої ери.

Удосконалення дверей відбувалося разом з удосконаленням житла. З використанням для будівництва каменю, глини й дерева, двері стали набувати відповідної міцності і ваги. Для створення дверей широко застосовується дерево різноманітних порід, але як тільки людина змогла обробити метал, почалася ера металевих дверей. Століття бронзи дозволило створювати двері з бронзи та заліза. Але що являють собою металеві чи дерев'яні двері без замків? Зовсім нічого! І щоб зміцнити вхід, був придумав перший запор і замок. Так поступово стала з'являтися і удосконалюватися дверна фурнітура. Крім всього згаданого двері, що є головним елементом будівлі, стали прикрашатися різьбленням, художнім куванням, незвичайними дверними ручками. Різноманітність матеріалів і поява майстрів дозволили створювати двері комбіновані, де чудово поєднувалося дерево і метал. Дерево йшло на основу дверей, а метал для декоративного покриття. Єгипет, Стародавня Греція, Італія і Франція прославилися створенням дверей, які стали справжнім витвором мистецтв.

Цікавим фактом є ще й те, що двері мали заступництво бога Януса, на честь якого названо перший місяць року. Дволикий Янус - бог Римської міфології. Його завдання - охороняти двері квартир, приватних будинків, храмів та інших приміщень, стежити за входом і виходом. На небесах же Янус виконує не менш важливе завдання: він випускає Сонце на небосхил через небесні ворота, а ввечері запускає велике світило назад і замикає ворота.

Історія дверей з часом стає все цікавішою, а дизайн різноманітнішим. Поступово дерево, його масив, став витіснятися більш економнішим варіантом - деревостружковими плитами та шпоном. Декоративне скло, вставки з легкого благородного металу, обробка натуральною шкірою дозволяють і сьогодні створювати двері надзвичайної краси. І, звичайно ж, не втратили свою актуальність двері металеві, які мають міцну броню і надійно охороняють житло від злого наміру.

Двері в сучасному світі, як у світі стародавньому, мають велике значення. Для багатьох країн потокове виготовлення дверей є одним з головних видів виробництва. При цьому, завдяки конкуренції, моделі дверей постійно поліпшуються, і ринок отримує якісну і оригінальну продукцію. Виставки та презентації вхідних і міжкімнатних дверей дають можливість обрати найкращий товар і найкращих виробників. Таким чином, двері запишуть в свою багату історію ще чимало цікавих і пізнавальних сторінок.

 

Телефонуйте прямо зараз (03244) 3 93 27 (097) 011 4 333 (з 900 до 1800, сб.: з 900 до 1430)
Або ми передзвонимо вам

itfirmaet.dk