Телефонуйте: (03244) 3 93 27 (097) 011 43 33 з 9 00 до 18 00, сб.: з 9 00 до 14 30

Гаражні ворота.

Гараж без воріт – як будинок без дверей. щоб зробити правильний вибір, проаналізуйте разом з нами, який тип воріт найкраще підійде вашому гаражу і … автомобілю. 

Як відкривати?

За способом відкриття гаражні ворота діляться на кілька типів:

  • підйомно-поворотні ворота – площину воріт попорачівается навколо осі і таким чином піднімається;
  • секційні підйомні ворота – що складаються з окремих елементів, піднімаються вгору;
  • в’їзні  – ворота відсуваються в сторону;
  • рулонні ворота – складені з вузьких ламелей, згортаються в рулон, намотуючи на вал, встановлений за перемичкою.

Гаражні ворота можуть бути оснащені автоматичним приводом і управлятися з пульта, а можуть відкриватися вручну. Конструкція воріт – важливий, але не єдиний чинник, який варто врахувати, замовляючи ворота. Слід звернути увагу і на розташування гаража, і навіть на рельєф місцевості. 

 

З утепленням або без?

У випадку, коли гараж вбудований в будинок або споруджений у вигляді опалювальної прибудови до нього, має сенс купити утеплені ворота, здатні запобігти витоку тепла. Секційні ворота зазвичай утеплюють шаром пінополіуретану товщиною 40 мм, а підйомно-поворотні – пінополістиролом. В цьому випадку коефіцієнт теплопередачі U гаражних воріт може скласти 0,9 – 1.2 Вт / (кв.м. * К). 

Якщо гараж розташований окремо і не опалюється, не варто витрачати гроші на утеплені ворота. Вони дорожчі неутеплених на 20-40%, а утеплення в неопалюваному гаражі не матиме принципового значення. 

Якщо ж гараж планується зробити теплим, можна спочатку придбати, наприклад, недорогі неутеплені підйомно-поворотні ворота, а пізніше докупити матеріали для утеплення і доручити фірмі, в якій ворота були куплені, утеплити гараж. 

 

З автоматичним приводом або без?

Гаражні ворота , оснащені автоматичним приводом (Автоматические ворота), набагато зручніше воріт, що відкриваються вручну, а іноді привід просто незамінний – наприклад, якщо воротами повинні користуватися люди похилого віку або люди з обмеженими можливостями. Пульт дозволяє відкривати ворота, не виходячи з автомобіля. 

Якщо вирішено придбати ворота з автоматичним приводом, варто вибрати багатофункціональний пристрій, з пульта якого можна буде відкривати не тільки гаражні, але і в’їзні ворота на ділянку, і запалювати світло в гаражі. Важливо, щоб у функції приводу входили автоматична зупинка воріт у випадку, якщо вони натраплять на перешкоду, і їх перемикання на ручний режим, наприклад при відсутності електрики. 

Якщо з метою економії куплені ворота, що відкриваються вручну. варто передбачити в гаражі місце для монтажу приводного пристрою. 

 

Чи протистоять гаражні ворота злому?

Гаражні ворота , як правило, легше зламати, ніж вхідні двері. Можна спробувати ускладнити злом, встановивши додаткові сталеві засувки. Якщо воротами керують за допомогою пульта, при спробі їх підняття відкриває автомат блокується. 

Якщо з гаража є вхід до будинку, важливо щоб він мав таку ж ступінь захисту, як вхідні двері з двору. 

 

Вгору або в сторону?

Спосіб відкривання воріт може вплинути на ваш вибір, так як від нього залежить, скільки місця потрібно для їх установки. При виборі воріт важливу роль відіграють також умови забудови: розмір гаража, його висота, наявність вільного місця. 

 

З якого матеріалу?

Найчастіше ворота виконані зі сталі. Вони також можуть бути алюміевимі або дерев’яними. Додатковим захисним шаром служить поліестрова лак або фарба. 

Алюміній використовують, перш за все при виробництві ралонних воріт. Алюмінієві ламелі покривають стійкими до стирання лаками. Стандартна пропозиція більшості фірм – ворота білого і коричневого кольорів. Ворота іншого кольору можна придбати під замовлення за додаткову плату. Часто їх прикрашають перфорацією або кесонами – квадратними або багатокутними декоративними поглибленнями. 

Для виробництва дерев’яних воріт використовують деревину ялини, сосни, дуба. Її обробляють інсектицидними і фунгіцидними засобами. Але дерев’яні ворота коштують набагато дорожче алюмінієвих. 

 

З віконцем або без?

Віконце в гаражних воротах може стати в нагоді, якщо в гаражі немає інших вікон, а на пульті відсутня опція запалювання світла після в’їзду автомобіля. Хоча віконця можна вставити практично в будь гаражні ворота, зробити це не завжди просто. Легко вставити вікна в підйомно-поворотні ворота, невеликі віконця можливі і в сегментних воротах, якщо дозволяє розмір сегментів. В рулонних воротах віконця, швидше, нагадують велику перфорацію в ламелях. Віконця в воротах можуть бути квадратними, круглими, трикутними або бути засклені смуги. Як правило, вони робляться з акрилового прозорого або матового скла, товщиною від 4 до 16 мм. Використовують також полікарбонатні скла. Але за віконця доведеться доплатити. 

 

А може комплект?

У гаражах воротах, крім воріт, часто встановлюють невеликі бічні двері. Бічні двері можна замовити разом з гаражними воротами і виконати в тому ж стилі. 

 

Двоє воріт або одні ворота?

Відповідь на питання, скільки воріт буде у вашому гаражі, багато в чому залежить від обраної конструкції. Коли мова йде про секційних підйомних воротах, краще придбати одні широкі ворота, ніж двоє маленьких. Сучасні механізми забезпечують зручну експлуатацію таких воріт незалежно від їх розміру. Великі секційні ворота доречні там, де гараж опалюється або вбудований в будинок. Вони створюють менше містків холоду і забезпечують більш високу теплоізоляцію, ніж двоє невеликих. 

До того ж один привід для великих воріт обійдеться дешевше, ніж два для пари воріт поменше. Але слід взяти до уваги також конструкційні та архітектурні аргументи: спорудження перемички для великих воріт (без підпори посередині) вимагає великих матеріальних і трудових витрат, а зовнішній вигляд гаража з одними великими воротами або двома меншого розміру істотно вплине на вигляд фасаду. 

Інакше виглядає ситуація з підйомно-поворотними воротами. Двоє меншого розміру – саме економне, хоча, можливо, і не ідеальне рішення. Для великих підйомно поворотних воріт потрібно дорогий, потужний автоматичний привід, а при використанні ручного приводу слід приділити більшу увагу безпеці власника, так як вручну відкривати ворота важко і незручно. Крім того, великі підйомно-поворотні ворота є дорогим рішенням, вони дорожче секційних, хоча поступаються їм за теплоізоляційними характеристиками.

Телефонуйте прямо зараз (03244) 3 93 27 (097) 011 4 333 (з 900 до 1800, сб.: з 900 до 1430)
Або ми передзвонимо вам

itfirmaet.dk