Телефонуйте: (03244) 3 93 27 (097) 011 43 33 з 9 00 до 18 00, сб.: з 9 00 до 14 30

Вибір вікон: профілю, склопакетів, фурнітури.

Вираз "Мій дім - моя фортеця" ніколи не втратить актуальності. Ми маємо на увазі не тільки надійний захист від незваних гостей, але і комфорт, домашній затишок, тишу і спокій. Як же створити свою "фортецю"? Важливою умовою буде наявність у квартирі або будинку якісних вікон з хорошою шумоізоляцією і можливістю провітрювати приміщення.

Крім своїх основних функцій вікна також повинні захищати квартиру від злому і при цьому бути зручними в обігу. Пропозицій з підбору та встановлення вікон безліч. Якщо ви вирішили поміняти вікна або встановити їх в новому будинку, то зараз саме час розібратися в цьому різноманітті.

Троїстий союз

Почнемо з того, що будь- вікно складається з трьох частин: профілю, склопакета і фурнітури. Профіль (кажучи звичною мовою - рама) може бути алюмінієвим, дерев'яним, деревоалюмінієві або пластиковим. При цьому пластик - найбільш затребуваний матеріал. Пояснюється це дуже просто: він не горить, не боїться води і морозів, та й по теплозахисту і звукоізоляції стоїть на першому місці. У випадку з пластиковим профілем можна дати простір фантазії, адже зовсім не обов'язково, щоб ваше вікно було неодмінно білим та прямокутним.

Повітряні прошарки всередині профілю називають камерами. Залежно від їх кількості профіль може бути двох-, трьох-, п'яти-або навіть семикамерному. Чим більше камер, тим краще профіль протистоїть холоду. Для житла, розташованого в середній смузі України, двох-трьох камер буде цілком достатньо.

Склопакет - це герметична конструкція з двох і більше стекол, простір між якими заповнений повітрям або інертним газом. Від кількості стекол і, відповідно, утворених ними камер, також залежить, не замерзнете ви взимку. Можна вибрати спеціальні теплозберігаючі скла, а також скла з посиленою безпекою - аж до бронювання, хоча в звичайному житті більш доречний триплекс - тришарове скло, яке не дає осколків, що відлітають при пошкодженні.

Але скло і рама - це ще не вікно. Все тримається на фурнітурі, саме від її якості багато в чому залежить, наскільки добре буде служити ваше придбання. Петлі, замки, фіксатори, механізми відкриття, вентиляція, деталі, що перешкоджають злому, - все це і є фурнітура. Плавність ходу, легкість маніпуляцій і термін служби - все це її заслуга. З недовгого списку солідних виробників можна особливо виділити німецьку компанію Siegenia-Aubi.

Танцюємо від ручки

У сучасному вікні все управляється однією ручкою, але це тільки вершина айсберга: кількість віконних деталей може доходити до сотні. У цьому немає нічого дивного: вимоги, що пред'являються до сучасного вікна, вельми серйозні.

Фурнітуру прийнято класифікувати за способом відкриття, напрямом відчинення (праве або ліве) і допустимому вазі стулки. Що стосується способу відкривання, то стулка може повертатися або по вертикальній осі, або по горизонтальній, а поворотно-відкидна фурнітура поєднує обидві можливості.

Вона і сама зручна: з одного боку, дозволяє прочиняти вікно зверху, не створюючи протягів і не заважаючи вирощувати на підвіконні квіти в горщиках, а з іншого боку, завжди можна відкрити вікно навстіж.

Коштувати це буде дорожче, однак для економних існує маленька хитрість: фурнітура Siegenia-Aubi дає можливість встановити на звичайному орному вікні механізм з трьома фіксуючими рівнями відкриття, з яким вікно можна відчинити не тільки повністю, але і так, як це необхідно (в діапазоні від 60 до 80 мм).

Ніхто не захоче мати вдома "дихав" вікно, тому при виборі фурнітури можна забувати про провітрюванні. Можна встановити, наприклад, щілинний провітрювач, який забезпечує приплив повітря за рахунок розгерметизації вікна. Siegenia-Aubi пропонує провітрювачі (наприклад Aeroмат 80 або Aerovital), які вбудовуються в стулку або в раму і пропускають в квартиру свіже повітря при закритому вікні, зберігаючи при цьому хорошу шумоізоляцію.

Цікавий варіант - паралельно-виставляється фурнітура із збереженням протизламної функції. Стулка плавно відходить на 6 мм, причому ця щілина з вулиці зовсім не видно. Багатоступінчастий провітрювач MFSL пропонує шість положень провітрювання. Режим літнього та зимового провітрювання дозволяє самостійно встановлювати кут нахилу стулки. При цьому необов'язково встановлювати цей елемент відразу: не виникне жодних проблем при подальшому дооснащення вікна.

Крім фурнітури, що відповідає за вентиляцію, дуже зручні різні модифікації блокіраторів. Їх називають запобіжниками помилкової дії. Вони необхідні, коли вікно випадково відкривається одночасно в двох площинах. Обмежувачі повороту зафіксують стулку на потрібному рівні. Не буде зайвою і захист від випадкового відкривання вікна дітьми.

Контрольована безпеку

Вікно - слабка ланка домашньої фортеці. Забувати про це не варто, інакше саме воно може пропустити в вашу "фортеця" жадібних до наживи "вікінгів". Як захиститися від такого вторгнення? Можна убезпечити себе класичними "середньовічними" методами, поставивши на вікна решітки. Однак фурнітура Siegenia-Aubi дозволяє обійтися без таких радикальних засобів.

Пасивну захист забезпечує замикаючий елемент, який витримує навантаження на розрив до 1500 кг. Комплект "базова безпека" має три цапфи і протизломну запірну планку. Якщо доповнити комплект замком на ручці, то це ще більше ускладнить злом вікна. За європейськими стандартами існує шість класів захисту. Шостий клас захисту WK 6 зупинить навіть зловмисника з "болгаркою" напереваги. Безпека фурнітури можна наростити на вже встановленому вікні. Можливість дооснащення вікна додатковими опціями - одна з ознак якісної фурнітури.

 

Одним словом, комфорт, затишок і захищеність вашого житла - цілком у ваших руках. При виборі фурнітури, як і у випадку з будь-яким іншим придбанням, має сенс заздалегідь оцінити свої потреби, подумати, які саме опції вікна вас цікавлять. Простіше кажучи, вам необхідно визначити, що повинне "вміти" вікно. Не забудьте звернути увагу на назву фурнітури! Довіряйте тільки зарекомендували себе виробника

Телефонуйте прямо зараз (03244) 3 93 27 (097) 011 4 333 (з 900 до 1800, сб.: з 900 до 1430)
Або ми передзвонимо вам

itfirmaet.dk